Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Dziwny tik

   Moja dwuipółletnia córeczka od mniej więcej miesiąca ma dziwny tik - mruży oko i jednocześnie wykrzywia usta w grymasie. Wygląda to jakby puszczała oko. Byłam u okulisty, ale pani doktor stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Do jakiego lekarza jeszcze powinnam się zwrócić?
   Badanie okulistyczne jest oczywiście ze wszech miar wskazane, ale jeśli już myśleć o jakiejś dodatkowej konsultacji, to wskazana by była wizyta u neurologa. U dzieci w tym wieku tiki występują dość często i tak jak jąkanie się mają zwykle podłoże psychologiczne - wiążą się z napięciem emocjonalnym, z przeżyciami, które przekraczają wytrzymałość dziecka. Warto zastanowić się nad sytuacją małej w domu czy w żłobku - może zaszły ostatnio jakieś zmiany w rodzinie, może atmosfera była napięta? Często wystarczy poświęcić dziecku trochę więcej zainteresowania, a problemy wkrótce znikną. Na same tiki najlepiej nie zwracać uwagi, gdyż to zazwyczaj tylko je nasila.