Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Chce już siadać

   Mój synek za kilka dni skończy cztery miesiące. Od niedawna usilnie próbuje siadać. W ogóle nie chce leżeć, płacze w łóżeczku, a najszczęśliwszy jest wtedy, gdy siedzi komuś na kolanach. Dodam, że moje dziecko jest wyjątkowo duże jak na swój wiek. Czy mogę pozwolić synkowi siadać, czy też nie? Wiem, że jest na to za mały i boję się, że może to źle wpłynąć na jego układ kostno-mięśniowy.
   Radziłbym zdać się na dziecko. Skoro mały sam rwie się do siadania, to znaczy, że jego układ kostno-mięśniowy jest do tego przygotowany i nie ma co mu w tym przeszkadzać ani na siłę tego opóźniać. Na naturalny pęd dziecka do zdobywania nowych umiejętności my, rodzice, wiele poradzić nie możemy i raczej nie powinniśmy mu tego utrudniać. Oczywiście w żadnym razie nie zalecam prowokowania dziecka do siadania, bo mogłoby się to odbić niekorzystnie na jego zdrowiu, ale jeśli ono samo tego chce - choćby w czwartym miesiącu - nie ma powodu do obaw.