Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Nieprawidłowy objaw

   Gdy mój synek miał sześć tygodni, byłam z nim u neurologa. Pawełek odchylał główkę do tyłu, a wyczytałam gdzieś, że jest to nieprawidłowy objaw. Pani doktor badająca synka stwierdziła, że mały ma hipotomię osiową (słabe napięcie mięśni) i skierowała nas na rehabilitację. Co to za schorzenie? Czy Pawełek wyzdrowieje i czy będzie się normalnie rozwijał, siedział, chodził? Czy rehabilitacja raz czy dwa razy w tygodniu w czymś pomoże? Teraz mały ma 11 tygodni i raczej nie widzę poprawy, wciąż odchyla główkę do tyłu.
   To, co Pani opisuje, nie jest żadną konkretną chorobą, przynajmniej na tym etapie rozpoznawania, a jedynie objawem, który może sugerować ewentualną dysfunkcję ośrodkowego układu nerwowego. Pojedyncze objawy neurologiczne, a taki zaobserwowano u Pani dziecka, na ogół nakazują lekarzowi zachować czujność i zalecić na wszelki wypadek (czasem nawet na wyrost!) rehabilitację dziecka. Bardzo rzadko świadczą zaś one o konkretnej chorobie. Jeśli dziecko tylko odchyla głowę do tyłu, a poza tym rozwój jego przebiega prawidłowo, określone odruchy zanikają lub pojawiają się zgodnie z "harmonogramem" rozwoju, to naprawdę nie ma powodu do specjalnego niepokoju. Wydaje mi się, że Pani dziecko jest zdrowe, tylko po prostu lubi odchylać głowę do tyłu, bo na przykład było tak właśnie ułożone przez długi czas w macicy. Proszę jednak nadal chodzić z dzieckiem na rehabilitację, a także bacznie je obserwować i o wszystkim, co Panią zaniepokoi, informować lekarza prowadzącego. Zawsze lepiej dmuchać na zimne, niż potem mieć do siebie pretensje, że się coś przegapiło czy zlekceważyło.