Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Na deser - guma

   Dzieci są bardziej narażone na próchnicę zębów niż dorośli. Przede wszystkim dlatego, że szkliwo zębów mlecznych nie jest jeszcze w pełni zmineralizowane. Pierwsze zęby są więc bardziej podatne na działanie niszczących kwasów, które powstają w ustach po jedzeniu. Poza tym dzieci nie zawsze chcą myć zęby po każdym posiłku, a nawet jeśli to robią, to niestety często bardzo niedokładnie. Dlatego warto namówić je do żucia gumy bezcukrowej (najlepiej wzbogaconej wapniem). Ale uwaga! Dopiero trzylatki tak fachowa potrafią żuć gumę, nie połykając jej.
   Badania przeprowadzone przez naukowców dowodzą, że żucie gumy po posiłku przez 20 minut: trzykrotnie zwiększa wydzielanie śliny, która staje się mniej gęsta i rozcieńcza oraz wypłukuje szkodliwe dla zębów kwasy; neutralizuje kwasy powstające w buzi po posiłku, podnosząc poziom pH, przez co bakterie odpowiedzialne za próchnicę nie mogą się rozwijać; zwiększa poziom jonów wapniowych w ślinie, które odbudowują i wzmacniają szkliwo oraz naprawiają drobne uszkodzenia, powstałe na skutek działania kwasów.