Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Podejrzenie krzywicy

   U mojego czteromiesięcznego synka lekarz neurolog wykrył początki krzywicy i powiedział, że mały powinien dostawać cztery krople Vigantolu dziennie. Lekarz pediatra z kolei zapisał nam dwa razy po pięć kropli Vigantolu na dzień. W ulotce piszą, że maksymalna dawka wynosi osiem kropli. Jest tam też opis różnych powikłań w razie przedawkowania. Czy zatem dziesięć kropli to nie za dużo?
   Na tzw. początki krzywicy byłaby to istotnie dawka zbyt duża. A w ogóle należałoby się upewnić, czy to są rzeczywiście początki krzywicy (oznaczyć poziom wapnia, fosforu i fosfatazy alkalicznej we krwi, ewentualnie także stężenie produktów przemiany witaminy D; ponadto zrobić zdjęcie nadgarstka). Jeśli wyniki wskażą na krzywicę, trzeba rozpocząć leczenie (dziecko powinno dostawać około 5000 jednostek witaminy D na dobę). Do czasu otrzymania wyników zdecydowanie bezpieczniej jest podawać profilaktyczną dawkę witaminy D (w tym przypadku np. 400 - 800j/dobę) niż niepotrzebnie witaminę D przedawkować. Następstwa przedawkowania są znacznie groźniejsze niż niewielka krzywica.