Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Zapalenie opon mózgowych

   Kiedy mój synek miał dziewięć miesięcy, zachorował na zapalenie opon mózgowych wywołane przez Haemophilus influenzae. Jaką drogą dziecko może zarazić się tą straszną chorobą? Minęły już dwa lata i choć dziś synek jest zdrowy, nie mogę pogodzić się z tym, że nie uchroniłam go przed ciężką chorobą. Boję się też następstw.
   Do zakażenia pałeczką Haemophilus influenzae dochodzi drogą kropelkową. Bakterię rozsiewa zdrowy nosiciel, a na chorobę zapadają dzieci do 4. roku życia (w późniejszym wieku, ale bardzo rzadko). Jedynym sposobem zabezpieczenia się przez tego typu zapaleniem opon jest szczepienie. Jeżeli od choroby minęły dwa lata i wszystko jest nadal w porządku, to raczej nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć kłopotów z funkcjonowaniem układu nerwowego, ale dłużej nic się nie dzieje, tym prawdopodobieństwo powikłań maleje prawdopodobieństwo zaistnienia powikłań.