Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Zakażenie dróg moczowych

   Panie doktorze, jak to możliwe, by moja trzymiesięczna córeczka miała zakażenie układu moczowego? Jak mogło do tego dojść, gdzie się zaraziła, skoro siusia do pieluszki (używamy wyłącznie pieluch jednorazowych). Jak można ją wyleczyć?
   Zakażenia dróg moczowych zdarzają się dużo częściej u dziewczynek niż u chłopców. Dzieje się tak, ponieważ cewka moczowa dziewczynek jest krótsza i umiejscowiona bliżej odbytu. Gdy dziecko załatwia swoje potrzeby do pieluszki, bardzo łatwo może dojść do zakażenia właśnie ze względu na tę bliskość. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej zmienić pieluszkę, gdy dziecko się wypróżni, oraz by dokładnie myć srom - zawsze w stronę odbytu, nigdy odwrotnie! Radziłbym też wykonać dodatkowe badania, takie jak cystografię mikcyjną, USG układu moczowego oraz scyntygrafię, by wykluczyć ewentualną wadę układu moczowego. Bardzo często zakażenia u tak małych dzieci wynikają z nieprawidłowej budowy tego układu. Jeśli chodzi o leczenie, to niestety nie ma innego sposobu, jak podanie antybiotyku. U niemowląt antybiotyk podaje się dożylnie lub domięśniowo przez 7-10 dni. A dalsze postępowanie zależy od tego, czy w badaniach wykryto jakieś wady układu moczowego.