Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Mleko w mikrofali?

   Wielokrotnie słyszałem, że nie powinno się podgrzewać mleka w mikrofalówce. A co Pan o tym sądzi?
   Nie ma szczególnych przeciwwskazań do podgrzewania w mikrofalówce mleka modyfikowanego poza tym, że grozi to poparzeniem dziecka, a współcześnie stosowane mieszanki tak dobrze rozpuszczają się w ciepłej wodzie, że wygodniej i bezpieczniej przygotowywać je tuż przed podaniem. Na dodatek przechowywanie mleka już rozpuszczonego nie jest wskazane (niektóre bakterie mnożą się nawet w lodowce). Jeśli maluch robi sobie przerwy w czasie jedzenia i mleko zdąży trochę wystygnąć, to też nic nie szkodzi, nie trzeba go podgrzewać. Jeśli chodzi o mleko pasteryzowane lub mleko UHT, to również można je podgrzać w mikrofalówce, ale nie trzeba, bo jest czyste pod względem mikrobiologicznym i można je pić również niepodgrzane. Mleko prosto od krowy powinno być zagotowane, a przed podaniem wystarczy je tylko podgrzać (jeśli w mikrofalówce, to potem trzeba je wymieszać i sprawdzić temperaturę). W sumie, choć uważam, że doniesienia o szkodliwym wpływie mikrofal na produkty spożywcze są przesadzone, najlepiej z kuchenki mikrofalowej nie korzystać, bo jest to urządzenie dla skrajnych leniuchów. Świeżo przygotowane jedzenie jest nie tylko zdrowsze, ale i smaczniejsze.