Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Niepokojące układanie główki

   Zauważyłam, że mój dziesięciodniowy dzidziuś, leżąc na pleckach, kładzie główkę wyłącznie na lewą stronę. Niekiedy staram mu się ja przełożyć, ale wówczas synek złości się i płacze. Czasami sam odwraca się w prawą stronę, ale robi tak bardzo rzadko. Niepokoję się, czy to normalne?
   Myślę, że opisane przez Panią zachowanie synka nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Taka tendencja do układania głowy na jedną stronę może wynikać z różnych naturalnych przyczyn. Na przykład dziecko w ten sposób było ułożone wewnątrz macicy albo teraz Pani podchodzi do niego stale z tej samej strony (lub dzieją się inne ciekawe dla niemowlęcia rzeczy _ choćby pada światło). Oczywiście nie należy tez zupełnie wykluczyć tzw. kręczu szyi, czyli nadmiernego napięcia jednego mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego. Gdyby lekarz postawił taką diagnozę, wymagałoby to rehabilitacji i ćwiczeń. Na razie radziłbym umieścić łóżeczko tak, by światło z okna padało z przeciwnej strony iż ta, w którą układa się dziecko, i tak właśnie zawiesić zabawki, a także podchodzić do synka.