Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Uczulenie na słońce

   Od jakiegoś czasu na buzi mojej trzyletniej córeczki pojawiają się pęcherze, gdy tylko wychodzi na dwór. Po powrocie do domu po półgodzinie znikają, pozostają dwa, trzy małe czerwone punkciki. Lekarka stwierdziła, że to typowa pokrzywka i zaleciła dietę i przepisała maści łagodzące wypryski. Jednak mimo kilkumiesięcznej kuracji sytuacja się nie zmieniła. Czy to przypadkiem nie alergia na słońce lub wiatr?
   Objawy, które Pani opisuje, można zakwalifikować jako fotodermatozę - nadwrażliwość skóry na promienie nadfioletowe światła słonecznego. Ale zmiany na skórze mogą być spowodowane odczynem immunologicznym, działaniem leków (np. sulfonamidów, tetracyklin), środków chemicznych (np. bakteriostatyków dodawanych do mydeł), roślin, maści lub kremów (w tym przeciwsłonecznych). Leczenie zależy od przyczyny i nie zawsze bywa skuteczne. Często te reakcje ustępują samoistnie. Proponowałbym konsultację u doświadczonego dermatologa dziecięcego.