Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Trwałe skutki urazu

   Moja niespełna dwuletnia córeczka miesiąc temu opadła i dość mocno uderzyła się w główkę. Nabiła sobie guza, a kiedy siniak zaczął schodzić, zauważyłam, że w tym miejscu pojawiło się lekkie wgłębienie. Pediatra stwierdził, że wszystko jest w porządku, ale ja się martwię, bo siniak i wgłębienie wciąż nie znikają.
   Proszę się niepokoić - siniak w tym miejscu może się wchłaniać przez kilka tygodni, a niewielkie zagłębienie może pozostać na stałe, jeśli jest skutkiem pęknięcia tkanki podskórnej lub tzw. czepca ścięgnistego. Nie mam możliwości obejrzenia zmiany, ale sądząc z Pani opisu, mogę powiedzieć, że raczej nie ma się czym przejmować. W razie wątpliwości w podobnych sytuacjach robi się zdjęcie rentgenowskie, żeby wyjaśnić, czy nie doszło do złamania kości czaszki. W tym przypadku nie widzę jednak specjalnie wskazań do takiego badania.