Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Bańki

   Kiedy i po co się stawia bańki? Przy jakich chorobach ta metoda leczenia przynosi najlepsze efekty?
   Bańki to tradycyjna metoda leczenia rozmaitych infekcji - zapalenia oskrzeli, płuc, ostrych infekcji dróg oddechowych, pobudzająca układ odpornościowy. To leczenie bodźcowe, działa trochę jak szczepionka. Bańki powodują wydostanie się krwi z drobnych naczyń włosowatych pod skórę, co pobudza i poprawia ukrwienie w układzie oddechowym. Kiedyś używało się baniek ogniowych, ale teraz można kupić już tzw. bańki bezogniowe. Na pewno nie będzie Pani miała żadnych kłopotów z ich postawieniem. Dziecku, które skończyło rok, stawia się sześć baniek - nad łopatkami, między łopatkami i pod łopatkami, czyli po trzy bańki po każdej stronie pleców. Tyle w zupełności wystarczy. Trzyma się je przez 10 minut, przykrywając plecy kocykiem, by dziecko nie zmarzło, a następnie zdejmuje. Miejsca, w których stawiano bańki, można posmarować kremem, by skóra nie była tak napięta. Dziecko po takim zabiegu powinno zostać w domu co najmniej przez trzy dni, gdyż organizm jest osłabiony i mało odporny na wirusy i bakterie. Moja teściowa jest wielką zwolenniczką stawiania baniek. Uważa, że można je stawiać już dziecku 10-miesięcznemu (w takim wieku jest moja córka). Czy to prawda? Jak często można małemu dziecku stawiać bańki? Bańki można stawiać nawet dziesięciomiesięcznemu dziecku, niemniej nie można tego robić zbyt często. Są one skuteczne przy łagodnych zapaleniach oskrzeli, z reguły nie wymagających leczenia antybiotykami. Bańki bezogniowe może postawić każdy (korzystając z dołączonej do nich instrukcji), stawianie baniek ogniowych wymaga jednak doświadczenia i wprawy. Niestety, nie wszystkie dzieci znoszą stawianie baniek, nawet bezogniowych.