Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Antybiotyk na wirusy?

   Kamilek ma niespełna siedem miesięcy i zaraził się ode mnie jakimś wirusem. Pod wieczór Kamil dostał gorączki i zwrócił posiłek, więc zadzwoniliśmy po pediatrę. Ten stwierdził, że wirus zaatakował gardło i trzeba przepisać antybiotyk. Kamil dostał już cztery dawki i wygląda na zdrowego, ma jeszcze tylko trochę kataru. Teraz zadaję sobie pytanie, czy ten antybiotyk był naprawdę konieczny. No bo skoro to był wirus... Jak wysoka temperatura powinna mnie zaniepokoić?
   60-90% infekcji u dzieci i niemowląt to infekcje wirusowe. Niestety, wielu lekarzy podaje antybiotyki "profilaktycznie" lub dla świętego spokoju. Co do gorączki, sama w sobie stanowi ona tylko sygnał zakażenia, a jej wysokość na ogół nic nie mówi o tym, jak ciężka jest choroba. Nie należy tylko dopuszczać, by przekroczyła 38,5 st. C (jak obniżać gorączkę, pisaliśmy przed miesiącem).