Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Odmowa szczepienia

   Podobno matka ma prawo nie zgodzić się na zaszczepienie dziecka, a jednak ostatnio powiedziano mi, że sanepid w razie mojej odmowy przeprowadzi postępowanie administracyjne - straszono mnie nawet sprawą sądową. Jak to więc jest?
   Ma Pani prawo odmówić szczepienia, ale musi to Pani zrobić świadomie, biorąc pod uwagę wszelkie konsekwencje, zarówno zdrowotne, jak i administracyjne. Osoby przeciwne szczepieniom często zapominają, że to, iż nie ma obecnie w naszym otoczeniu niektórych chorób (i w związku z tym ryzyko zachorowania nieszczepionego dziecka jest bardzo małe), zawdzięczamy właśnie masowym szczepieniom. Jeśli zaszczepionych jest poniżej 90 procent członków populacji, to ryzyko ponownego wystąpienia epidemii chorób zakaźnych gwałtownie wzrasta. Dlatego w trosce o całe społeczeństwo w wielu krajach wprowadza się przymus szczepienia (również w Polsce), niekiedy nawet pod groźbą kary administracyjnej (choć obecnie rzadko stosowanej). Jak więc Pani widzi, decyzja o tym, czy zaszczepić dziecko, należy do Pani. Ja osobiście radziłbym jednak nie rezygnować ze szczepień.