Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Niechęć do zup

   Mój dziewięciomiesięczny synek nigdy nie był entuzjastą zup jarzynowych i mięsnych, ale je zjadał. Niestety, dwa tygodnie temu odmówił jedzenia wszelkich zup. Nic nie pomaga: serwuję mu gotowe potrawy, gotuję sama, dodaję różne smakołyki - efekt jest zawsze ten sam. Odwraca głowę i sznuruje usta. Olek jada więc rano kaszkę, owoce, które bardzo lubi, czasami jogurt lub żółtko (jeśli uda się je jakoś przemycić). Nadal karmię go piersią. Co mam robić?
   Protesty przeciwko zupie to dość częste zjawisko u nieco starszych niemowląt. Czasem jest to związane z ząbkowaniem, czasem z wyrażaniem własnej woli, czasem zaś z konserwatywnym usposobieniem i niechęcią do zmian. Warto uzbroić się w cierpliwość i spokojnie ponawiać próby, nie wywierając jednak na dziecko żadnego nacisku (bo efekt mógłby być odwrotny do zamierzonego). Proszę się jednak nie martwić, niechęć do zup na pewno nie odbije się na zdrowiu synka.