Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Uraz przy porodzie

   Nasz czterodniowy synek urodził się z wylewem II i III stopnia do komór mózgu. Stan jego zdrowia jest dobry, oddycha prawidłowo, wszystkie wyniki są dobre. W tej chwili jest na patologii dziecięcej i co cztery godziny podają mu lek na absorpcję krwi. Rozpaczliwie szukamy informacji o tym, jak jeszcze moglibyśmy pomóc naszemu dziecku. Może robimy za mało? Może trzeba go zabrać za granicę? Co Pan radzi?
   Nie zawsze uraz okołoporodowy oznacza poważny uszczebek na zdrowiu.Nie ma cudownego leku przyspieszającego wchłanianie się krwi w ośrodkowym układzie nerwowym, zresztą nie szybkość wchłaniania ma znaczenie decydujące o rokowaniu. Istotne jest, jakie obszary mózgu zostały uszkodzone (co nie zawsze udaje się dokładnie ustalić i zazwyczaj wymaga kontrolnych wizyt u neurologa i powtarzania badań USG). Najważniejsze jest możliwie wczesne rozpoczęcie systematycznej rehabilitacji przez doświadczony zespół neurologiczno-rehabilitacyjny, do którego działań warto się intensywnie włączyć. Co do wyjazdu za granicę to nie wiem, czy transport byłby w tym wypadku bezpieczny dla dziecka. Poza tym, choć w zagranicznych placówkach panują lepsze warunki, nie sądzę, żeby stosowano tam skuteczniejsze sposoby postępowania niż w dobrych ośrodkach w Polsce. Doskonale rozumiem, że są Państwo zdesperowani, ale proszę mi wierzyć - widziałem wiele dzieci z rozległymi wylewami, które rozwijały się zupełnie prawidłowo.