Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Czy mogę zaszczepić?

   Mój synek przechodzi teraz infekcję. Kaszle, ma katar, choć nie gorączkuje. Dostaje Bactrim. Chciałabym podać mu szczepionkę uodporniającą Bronchovaxom, ale nie wiem, czy mogę rozpocząć tę kurację w trakcie leczenia innym lekiem.
   Jeżeli chce Pani profilaktycznie podać synkowi szczepionkę typu Bronchovaxon (pochodzącą z zabitych bakterii), to trzeba w tym przypadku postępować jak przy normalnym kalendarzu szczepień, tzn. szczepionkę zabitą podajemy w dwa tygodnie po zabitej, zabitą w cztery tygodnie po żywej, a zaś żywą w sześć tygodni po żywej. Infekcję traktować należy jak szczepienie żywą szczepionką, stąd minimalny okres do podania Bronchovaxomu wynosi 4 tygodnie od momentu wyzdrowienia. Zasady te wynikają z badań nad odpowiedzią układu odpornościowego na kontakt z antygenem (bakteria, wirusem, toksyną) i powinno się ich, o ile to możliwe, powinno się ich przestrzegać.