Zdrowie dzieci

Czerwone oczka

    Zauwazylam dzisiaj u mojej coreczki czerwona skore wokol oczow i musi ja to swedziec bo ciagle trze oczka :( Czy to moze byc uczulenie na mleko? Karmie sztucznie od trzech tyg.
    Raczej zapalenie spojówek. Proszę ją pokazać w najbliższych dniach pediatrze. A jest też katar? Przy alergii skóra jest sucha i zmiany najczęściej na policzkach.
    Moj zawsze ma otoczke czerwona wokol oczow jak chce mu sie spac wtedy go klade maly zasypia a jak sie budzi to czerwien znika :lol:
    Nie ma kataru. Bylam z nia dzisiaj u pediatry i wszystko ok :wink: A oczka byly czerwone tylko przez dzien moze faktycznie byla zmeczona. Dziekuje za odpowiedz.
    Mój Oskarek ma czerwone oczka gdy wychodzimy na dwór.Tez mnie to zastanawiało bo za kazdym razem tak jest.Mój mąż ma alergie na pyłki między innymi i tez często gdy wychodzi to szczypią go oczy,ma katar itd.I tak sobie pomyślałam ze moze Oskarek odziedziczył alergie po tacie ale to chyba jeszcze za wcześnie.Mam rację?

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Wapń z sera żółtego

   Mój synek do czwartego roku życia pił mleko z butelki ze smoczkiem. Wypijał w ten sposób bez oporów nawet dwie szklanki mleka dziennie. Niestety, wielokrotne próby zerwania z butelką zakończyły się też odmową picia mleka. Synek nigdy nie lubił jogurtu, śmietany, kakao, twarogu. Lubi tylko żółty ser, a z tłuszczów uwielbia masło. Teraz ma pięć lat i waży tylko 15 kilo. Martwię się, że jet za chudy i że dostaje za mało wapnia. Ile żółtego sera powinnam mu dawać, żeby miał go dosyć? Czy powinnam podawać synkowi jakiś preparat uzupełniający poziom wapnia w organizmie?
   To, że Pani syn uwielbia masło, może świadczyć o tym, że w diecie otrzymuje zbyt mało tłuszczu i częściowo z tego powodu słabo przybiera na wadze. Jeśli zaś chodzi o ser żółty, to 50 g dziennie powinno dostarczyć wystarczającej ilości wapnia. Jeśli jednak synek nie jest w stanie zjeść takiej ilości, to można mu podawać wapń w postaci syropu (wielkość dawki wymaga jednak analizy diety dziecka i konsultacji z lekarzem).