Zdrowie dzieci

kaszel u niemowlaka

    :( witam. moja 7-miesięczna córeczka od kilku dni pokasłuje. Kaszel jest suchy, nie ma katarku, ma apetyt, zachowuje się normalnie. dziś zmierzyłam jej temperaturę i miała 37,2 st C. Czy to zapowiedź jakiejś choroby? co robić?
    Iść do przychodni. Dziecko trzeba posłuchać. Może to być zarówno alergia jak i infekcja.

kasze

    Już byłam z Niunią u lekarza :) Ma drobną infekcję, dostałyśmy syropek i witaminkę C :) lekarz powiedział, że śmiało możemy chodzić na spacerki, jednak ja obawiam się czy to nie pogorszy sytuacji, bo ostatnio ciągle wieje silny wiatr :(
    To i ja dopytam, Oleńka też pokasłuje (raz dwa razy dziennie), nie ma gorączki, ma apetyt i zachowuje się jak zwykle. Czy te pokasływanie może być spowodowane tym, że mała ciągle pcha łapki do buzi i może sobie podrażniać gardełko, wpychając je dość głęboko? Czy może takie kaszlnięcia bez gorączki to normalne?
    Kilka pojedynczych kaszlnięć u dziecka to normalne. Wydzielina w drogach oddechowych się zbiera i trzeba się jej pozbyć. Zdrowi dorośli też pokasłują kilka- kilkanaście razy w ciągu dnia.

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Powiększone węzły chłonne

   Zauważyłam niedawno, że mój dwuletni synek ma powiększony węzeł chłonny z lewej strony szyi. Mały nie ma poza tym żadnych innych objawów, ale przed miesiącem został podrapany przez kota. Pediatra zaczął więc podejrzewać chorobę kociego pazura lub toksoplazmozę. Zaordynował Biseptol przez 12 dni, ale węzeł nadal jest powiększony. Zlecono nam zrobienie wielu badań (na cytomegalię , toksoplazmozę, toksokarozę). Czy rzeczywiście muszę je robić? Czy to groźne choroby? Czy mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny powiększenia się węzłów chłonnych?
   Myślę, że nie ma powodu do niepokoju. Powiększenie jednego lub kilku węzłów chłonnych w tym wieku to zupełnie normalna rzecz. Jeśli, co możliwe, zostało ono spowodowane wymienionymi chorobami, to też nie trzeba się martwić. Choroby te, nabyte w okresie życia pozałonowego, z reguły leczą się same, więc jeżeli nawet potwierdzi się zakażenie którymś z wymienionych przez Panią czynników, to i tak zwykle nie stosuje się żadnego leczenia. Dlatego też myślę, że wiedza na temat przyczyn zakażenia nie ma bardzo istotnego znaczenia - szkoda więc pieniędzy na drogie badania.