Zdrowie dzieci

kaszel u niemowlaka

    :( witam. moja 7-miesięczna córeczka od kilku dni pokasłuje. Kaszel jest suchy, nie ma katarku, ma apetyt, zachowuje się normalnie. dziś zmierzyłam jej temperaturę i miała 37,2 st C. Czy to zapowiedź jakiejś choroby? co robić?
    Iść do przychodni. Dziecko trzeba posłuchać. Może to być zarówno alergia jak i infekcja.

kasze

    Już byłam z Niunią u lekarza :) Ma drobną infekcję, dostałyśmy syropek i witaminkę C :) lekarz powiedział, że śmiało możemy chodzić na spacerki, jednak ja obawiam się czy to nie pogorszy sytuacji, bo ostatnio ciągle wieje silny wiatr :(
    To i ja dopytam, Oleńka też pokasłuje (raz dwa razy dziennie), nie ma gorączki, ma apetyt i zachowuje się jak zwykle. Czy te pokasływanie może być spowodowane tym, że mała ciągle pcha łapki do buzi i może sobie podrażniać gardełko, wpychając je dość głęboko? Czy może takie kaszlnięcia bez gorączki to normalne?
    Kilka pojedynczych kaszlnięć u dziecka to normalne. Wydzielina w drogach oddechowych się zbiera i trzeba się jej pozbyć. Zdrowi dorośli też pokasłują kilka- kilkanaście razy w ciągu dnia.

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Nadmierne pragnienie

   Mój 15-miesięczny synek od niedawna zaczął bardzo dużo pić około półtora litra rozcieńczonych soków owocowych dziennie. Pije z kubka niekapka, który stoi zawsze w dostępnym dla niego miejscu. Poza tym rozwija się dobrze, jest zdrowy i pogodny. Czy nadmierne pragnienie może być niepokojące?
   Najprawdopodobniej to, co wygląda z pozoru na "pragnienie", jest raczej przyjemnością w piciu słodkich i dobrych napojów lub radością, że umie się coś zrobić samemu. Radziłbym ograniczyć synkowi soki, po pierwsze dlatego, że mogą zmniejszyć u niego apetyt (są sycące i możliwe, że mały sięga po nie, gdy odczuwa głód), a po drugie, ciągłe popijanie słodkich napojów sprzyja rozwojowi próchnicy. Warto zastąpić soki niegazowaną wodą słabo zmineralizowaną, która naprawdę gasi pragnienie. A jeśli ta duża potrzeba picia płynów będzie się nadal utrzymywać, może Pani ewentualnie zrobić dziecku badanie moczu (m.in. na cukier).