Zdrowie dzieci

kaszel u niemowlaka

    :( witam. moja 7-miesięczna córeczka od kilku dni pokasłuje. Kaszel jest suchy, nie ma katarku, ma apetyt, zachowuje się normalnie. dziś zmierzyłam jej temperaturę i miała 37,2 st C. Czy to zapowiedź jakiejś choroby? co robić?
    Iść do przychodni. Dziecko trzeba posłuchać. Może to być zarówno alergia jak i infekcja.

kasze

    Już byłam z Niunią u lekarza :) Ma drobną infekcję, dostałyśmy syropek i witaminkę C :) lekarz powiedział, że śmiało możemy chodzić na spacerki, jednak ja obawiam się czy to nie pogorszy sytuacji, bo ostatnio ciągle wieje silny wiatr :(
    To i ja dopytam, Oleńka też pokasłuje (raz dwa razy dziennie), nie ma gorączki, ma apetyt i zachowuje się jak zwykle. Czy te pokasływanie może być spowodowane tym, że mała ciągle pcha łapki do buzi i może sobie podrażniać gardełko, wpychając je dość głęboko? Czy może takie kaszlnięcia bez gorączki to normalne?
    Kilka pojedynczych kaszlnięć u dziecka to normalne. Wydzielina w drogach oddechowych się zbiera i trzeba się jej pozbyć. Zdrowi dorośli też pokasłują kilka- kilkanaście razy w ciągu dnia.

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Moczenie nocne

   Mój czteroletni synek od półtora roku w dzień sam chodzi do toalety, natomiast żadnej nocy nie przespał na sucho, chociaż zawsze późnym wieczorem go wysadzam. Badania (łącznie z USG) nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Pediatra zapisał lek o nazwie Minirin. Szymek zareagował na niego błyskawicznie, bo już po pierwszej dawce obudził się w suchym łóżku. Przyjmował go przez trzy miesiące, a potem trzeba było zrobić sześciodniową przerwę. Trzy pierwsze noce były suche, trzy następne mokre. Wróciłam więc do podawania leku. Jak długo to potrwa?
   Minirin jest preparatem, który nie leczy, tylko likwiduje objawy, ale za to pozwala dotrwać do momentu, w którym dziecko samo zapanuje nad problemem. Co jakiś czas należy robić krótką przerwę w przyjmowaniu leku, by zobaczyć, czy problem sam się nie rozwiązał. Jeżeli dziecko nadal się moczy, trzeba, niestety, powrócić do leczenia. Przyczyny mogą być różne. Skoro jednak wszechstronne badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, być może problem jest raczej natury psychologicznej. Sugerowałbym zasięgnąć porady u specjalisty.