Zdrowie dzieci

kaszel u niemowlaka

    :( witam. moja 7-miesięczna córeczka od kilku dni pokasłuje. Kaszel jest suchy, nie ma katarku, ma apetyt, zachowuje się normalnie. dziś zmierzyłam jej temperaturę i miała 37,2 st C. Czy to zapowiedź jakiejś choroby? co robić?
    Iść do przychodni. Dziecko trzeba posłuchać. Może to być zarówno alergia jak i infekcja.

kasze

    Już byłam z Niunią u lekarza :) Ma drobną infekcję, dostałyśmy syropek i witaminkę C :) lekarz powiedział, że śmiało możemy chodzić na spacerki, jednak ja obawiam się czy to nie pogorszy sytuacji, bo ostatnio ciągle wieje silny wiatr :(
    To i ja dopytam, Oleńka też pokasłuje (raz dwa razy dziennie), nie ma gorączki, ma apetyt i zachowuje się jak zwykle. Czy te pokasływanie może być spowodowane tym, że mała ciągle pcha łapki do buzi i może sobie podrażniać gardełko, wpychając je dość głęboko? Czy może takie kaszlnięcia bez gorączki to normalne?
    Kilka pojedynczych kaszlnięć u dziecka to normalne. Wydzielina w drogach oddechowych się zbiera i trzeba się jej pozbyć. Zdrowi dorośli też pokasłują kilka- kilkanaście razy w ciągu dnia.

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Łyżeczka - wróg numer jeden

   Moją sześciomiesięczna córeczka absolutnie niczego nie chce jeść z łyżeczki. Próbowałam różnych metod, ale wszystkie zawiodły. Dla niej liczy się wyłącznie butelka. Martwię się, że wpłynie to fatalnie na jej uzębienie, a poza tym trudno mi podawać jej butelką warzywa. Boję się, że zacznie jej brakować potrzebnych witamin.
   Warto uzbroić się w cierpliwość i za bardzo nie denerwować. Radziłbym regularnie ponawiać próby podawania posiłków łyżeczką. W końcu okaże się, że córeczka przekona się do tej metody, choć jest ona może nieco bardziej uciążliwa niż ssanie. Czasem przyczyną niechęci do jedzenia łyżką może być ząbkowanie. Można spróbować podać małej przetartą zupę z warzyw z butelki - a poza tym cierpliwie czekać.