Zdrowie dzieci

kaszel u niemowlaka

    :( witam. moja 7-miesięczna córeczka od kilku dni pokasłuje. Kaszel jest suchy, nie ma katarku, ma apetyt, zachowuje się normalnie. dziś zmierzyłam jej temperaturę i miała 37,2 st C. Czy to zapowiedź jakiejś choroby? co robić?
    Iść do przychodni. Dziecko trzeba posłuchać. Może to być zarówno alergia jak i infekcja.

kasze

    Już byłam z Niunią u lekarza :) Ma drobną infekcję, dostałyśmy syropek i witaminkę C :) lekarz powiedział, że śmiało możemy chodzić na spacerki, jednak ja obawiam się czy to nie pogorszy sytuacji, bo ostatnio ciągle wieje silny wiatr :(
    To i ja dopytam, Oleńka też pokasłuje (raz dwa razy dziennie), nie ma gorączki, ma apetyt i zachowuje się jak zwykle. Czy te pokasływanie może być spowodowane tym, że mała ciągle pcha łapki do buzi i może sobie podrażniać gardełko, wpychając je dość głęboko? Czy może takie kaszlnięcia bez gorączki to normalne?
    Kilka pojedynczych kaszlnięć u dziecka to normalne. Wydzielina w drogach oddechowych się zbiera i trzeba się jej pozbyć. Zdrowi dorośli też pokasłują kilka- kilkanaście razy w ciągu dnia.

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Dlaczego nie zaszczepiono dziecka?

   Nie mogłam zaszczepić dziecka w szóstym tygodniu życia przeciwko DiTePer i WZW B. Zaraz po przeprowadzce do innego województwa poszłam z synkiem na szczepienie, ale pediatra nie wyraził na nie zgody, ponieważ ranka po szczepieniu przeciwko gruźlicy nie była jeszcze zagojona. Czy lekarz miał rację, odmawiając szczepienia (mam znajomych w innych województwach i tam nie zwraca się uwagi na to, czy ranka się zagoiła, tylko szczepi się dzieci)? Czy nie ma ogólnych zasad dotyczących szczepienia dzieci w Polsce? Czy zaszczepienie dopiero dziecka w trzecim miesiącu życia nie będzie zrobione za późno?
   Nawet ropna zmiana po szczepieniu BCG nie jest przeciwwskazaniem do innego szczepienia, zwłaszcza przeciwko WZW B, DiTePer czy HiB. Zasady szczepień są jednakowe w całej Polsce i zbliżone na całym świecie. Nie musi Pani czekać na zagojenie się zmiany po szczepieniu BCG, gdyż nie ma to żadnego wpływu na inne szczepienia. Na szczęście opóźnienie nie ma aż tak istotnego znaczenia dla uzyskania ostatecznej odporności, pod warunkiem że pozostałe szczepienia zostaną według obowiązujących zasad.